ROV07-151K
Littelfuse Inc.
Producto No:
ROV07-151K
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 150V 1.2KA DISC 7MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 135 V
Capacitance @ Frequency 370 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Varistor Voltage (Max) 165 V
Series -
Energy 11J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 95 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 125 V