ROV07-241K
Littelfuse Inc.
Producto No:
ROV07-241K
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 240V 1.2KA DISC 7MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 185 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series -
Energy 16.8J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 200 V