ROV14-241K-S
Littelfuse Inc.
Producto No:
ROV14-241K-S
Descripción:
VARISTOR 240V 4.5KA DISC 14MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 769 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series -
Energy 67J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 200 V