ROV14E221K
Littelfuse Inc.
Producto No:
ROV14E221K
Descripción:
VARISTOR 220V 6.5KA DISC 14MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 198 V
Capacitance @ Frequency 710 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Varistor Voltage (Max) 242 V
Series -
Energy 93J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 140 V
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 180 V