ROX200990KFNLBN
Vishay Dale
Producto No:
ROX200990KFNLBN
Descripción:
RES 990K OHM 1% 6W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.310" Dia x 2.050" L (7.87mm x 52.07mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 990 kOhms
Series ROX
Power (Watts) 6W