RP102PJ360CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RP102PJ360CS
Paquete:
0404
Descripción:
RES ARRAY 2 RES 36 OHM 0404
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0404
Series RP
Power Per Element 62.5mW