RP152L035B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Producto No:
RP152L035B-TR
Paquete:
DFN1212-6
Descripción:
IC REG LIN 2.5V/1.2V 150MA 6DFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 150mA, 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1212-6
Control Features Enable
Series RP152x
Package / Case 6-XFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V, 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 150mA, 0.62V @ 150mA