RP152N032B-TR-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Producto No:
RP152N032B-TR-FE
Paquete:
SOT-23-6
Descripción:
IC REG LIN 1.2V/3V 150MA SOT23
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 150mA, 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-6
Control Features Enable
Series RP152x
Package / Case SOT-23-6
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V, 3V
Voltage Dropout (Max) 0.62V @ 150mA, 0.32V @ 150mA