RP173N331B-TR-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Producto No:
RP173N331B-TR-FE
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
En stock : 11154
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 3.7 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 9.8V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series RP173x
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Reverse Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.05V @ 150mA