RP30-4805DF
Recom Power
Producto No:
RP30-4805DF
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-5V 30W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3A, 3A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series POWERLINE RP30-F (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%