RPC1206FT6R19
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RPC1206FT6R19
Paquete:
1206
Descripción:
RES 6.19 OHM 1% 1/3W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.19 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W