RPC20513JTP
Kamaya Inc.
Producto No:
RPC20513JTP
Fabricante:
Kamaya Inc.
Paquete:
0805
Descripción:
RES 51K OHM 1/4W 5% 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 51 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W