RPC2512KT2K70
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RPC2512KT2K70
Paquete:
2512
Descripción:
RES 2.7K OHM 10% 1.5W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.7 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 1.5W