RPS102PJ200CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RPS102PJ200CS
Paquete:
0404
Descripción:
RESISTOR ARRAY CONVEX 0402X2R
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0404
Series RPS
Power Per Element 62.5mW