RPY-1.5Q-CT
Recom Power
Producto No:
RPY-1.5Q-CT
Fabricante:
Recom Power
Paquete:
17-QFN (3x5)
Descripción:
1.5A DC/DC-CONVERTER 'INNOLINE'
En stock : 6
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 109°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 0.8 ~ 34.8V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Size / Dimension 0.20" L x 0.12" W x 0.06" H (5.0mm x 3.0mm x 1.6mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 17-QFN (3x5)
Current - Output (Max) 1.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Control Features -
Series RPY-1.5Q
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 17-PowerLFQFN Module
Efficiency 95%