RQ73C1J100KBTD
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RQ73C1J100KBTD
Paquete:
0603
Descripción:
RES 100 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
En stock : 18735
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 kOhms
Series RQ73
Power (Watts) 0.15W