RQ73C1J59KBTD
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RQ73C1J59KBTD
Paquete:
0603
Descripción:
RES 59 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
En stock : 5000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 59 kOhms
Series RQ73
Power (Watts) 0.15W