RR0816P-182-D
Susumu
Producto No:
RR0816P-182-D
Fabricante:
Susumu
Paquete:
0603
Descripción:
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
En stock : 51649
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1.8 kOhms
Series RR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W