RSD-150B-24
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
RSD-150B-24
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
DC/DC CONVERTER 24V 151W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 31.2V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.44" L x 3.03" W x 1.42" H (189.0mm x 77.0mm x 36.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16.8V
Series RSD-150 (150W)
Power (Watts) 151W
Type Enclosed
Efficiency 90%