RSF2B-152-JTW
RCD Components
Producto No:
RSF2B-152-JTW
Fabricante:
RCD Components
Descripción:
RES 1.5K OHM 5% 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.213" Dia x 0.591" L (5.40mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 3W