RSF2FT6R81
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RSF2FT6R81
Descripción:
RES 6.81 OHM 1% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.81 Ohms
Series RSF
Power (Watts) 2W