RSF66A25B100
Sensata-Cynergy3
Producto No:
RSF66A25B100
Fabricante:
Sensata-Cynergy3
Descripción:
SENSOR LEVEL SWITCH SGL VERT
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Voltage Rating 120VDC, 240VAC
Output Type Switch (2) (Single Float)
Output Configuration SPST-NC/NO
Mounting Type Panel Mount, M16x2 Thread
Product Status Active
Switch Actuation Level 1.181", 3.937" (30mm, 100mm)
Series RSF66
Type Liquid
Minimum Liquid Specific Gravity 0.85
Mfr Sensata-Cynergy3
Material - Housing & Prism Polypropylene Sulphide (PPS)
Package Bulk
Current 600 mA