RSMF2JT56K0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RSMF2JT56K0
Descripción:
RES 56K OHM 5% 2W AXIAL
En stock : 4973
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 kOhms
Series RSMF
Power (Watts) 2W