RSMF3JA5K10
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RSMF3JA5K10
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 5.1K OHM 5% 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.1 kOhms
Series RSMF
Power (Watts) 3W