RSPF12JB100K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RSPF12JB100K
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 100K OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series RSPF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W