RSPF1FB90R9
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RSPF1FB90R9
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 90.9 OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 90.9 Ohms
Series RSPF
Power (Watts) 1W