RSPF2JT160K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RSPF2JT160K
Descripción:
RES 160K OHM 5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 160 kOhms
Series RSPF
Power (Watts) 2W