RSPF3JB6K20
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RSPF3JB6K20
Descripción:
RES 6.2K OHM 5% 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.2 kOhms
Series RSPF
Power (Watts) 3W