RSSD10X50AR300MS00
Vishay Sfernice
Producto No:
RSSD10X50AR300MS00
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
ADJ PWR RES 300M OHM 25W CHAS MT
Guía del usuario
Tolerance ±20%
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance 300 mOhms
Series RSSD
Power (Watts) 25 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 1.969" (50.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Bag
Diameter 0.453" OD, 0.197" ID (11.50mm x 5.00mm)