RSSD20117A6R80KB15
Vishay Sfernice
Producto No:
RSSD20117A6R80KB15
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
ADJ PWR RES 6.8 OHM 100W CHAS MT
Guía del usuario
Tolerance ±10%
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance 6.8 Ohms
Series RSSD
Power (Watts) 100 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 4.606" (117.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Box
Diameter 0.866" OD, 0.496" ID (22.00mm x 12.60mm)