RT0201FRE07220RL
YAGEO
Producto No:
RT0201FRE07220RL
Descripción:
RES SMD 220 OHM 1% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 220 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.05W, 1/20W