RT0402BRE07294RL
YAGEO
Producto No:
RT0402BRE07294RL
Descripción:
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 294 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W