RT0603BRD07182KL
YAGEO
Producto No:
RT0603BRD07182KL
Descripción:
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/10W 0603
En stock : 3795
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 182 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W