RT100KP51CA
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
RT100KP51CA
Descripción:
TVS DIODE BP 51VRWM 101.0VC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 990A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 57V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 101V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V