RT100KP78CA
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
RT100KP78CA
Descripción:
TVS DIODE BP 78VRWM 153.0VC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 655A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 87.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 153V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V