RUT2012JR200CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RUT2012JR200CS
Descripción:
RES 0.2 OHM 5% 1/4W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 200 mOhms
Series RUT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W