RVC2512FT511K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RVC2512FT511K
Paquete:
2512
Descripción:
RES 511K OHM 1% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 511 kOhms
Series RVC
Power (Watts) 1W