RWB30R00B
VPG Foil Resistors
Producto No:
RWB30R00B
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
0805
Descripción:
RWB30R00B 5 PPM BULK
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 30 Ohms
Series RWB
Power (Watts) 0.2W, 1/5W