RWS300A-24
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
RWS300A-24
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 312W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.73" L x 4.76" W x 1.97" H (297.9mm x 120.9mm x 50.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 13 A
Series RWS-A (300W)
Power (Watts) 312W
Type Enclosed
Efficiency 82%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC