RWST25168C2002JB00
Vishay Sfernice
Producto No:
RWST25168C2002JB00
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.102" Dia x 6.614" L (28.00mm x 168.00mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 20 kOhms
Series RWST
Power (Watts) 160W