RXEF135-1
Littelfuse Inc.
Producto No:
RXEF135-1
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 72V 1.35A RADIAL
En stock : 492
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 72V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.35 A
Height - Seated (Max) 0.752" (19.10mm)
Approval Agency CQC, CSA, TUV, UL
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.199" (5.05mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" Dia x 0.118" T (14.50mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 300 mOhms
Series PolySwitch®, RXEF
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 120 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 2.7 A