S0402-33NF2E
API Delevan Inc.
Producto No:
S0402-33NF2E
Descripción:
FIXED IND 33NH 400MA 370MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 33 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.35GHz