S0402-56NF2D
API Delevan Inc.
Producto No:
S0402-56NF2D
Descripción:
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 21 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 56 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz