S0603-15NG2D
API Delevan Inc.
Producto No:
S0603-15NG2D
Fabricante:
API Delevan Inc.
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 15NH 700MA 200MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 32 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 15 nH
Series S0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz