S0603-68NF2B
API Delevan Inc.
Producto No:
S0603-68NF2B
Descripción:
FIXED IND 68NH 600MA 370MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 34 @ 200MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 68 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz