S1008-101K
API Delevan Inc.
Producto No:
S1008-101K
Fabricante:
API Delevan Inc.
Paquete:
1008 (2520 Metric)
Descripción:
FIXED IND 100NH 1.12A 90MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.12 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 100 nH
Series S1008
Type -
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 383MHz