S1008-103F
API Delevan Inc.
Producto No:
S1008-103F
Descripción:
FIXED IND 10UH 230MA 2.1 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Inductance 10 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 29MHz