S1008-153F
API Delevan Inc.
Producto No:
S1008-153F
Descripción:
FIXED IND 15UH 210MA 4 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Inductance 15 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz