S1008-751J
API Delevan Inc.
Producto No:
S1008-751J
Descripción:
FIXED IND 750NH 735MA 210MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 735 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 750 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 163MHz