S1210-392F
API Delevan Inc.
Producto No:
S1210-392F
Descripción:
FIXED IND 3.9UH 441MA 830MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 441 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 830mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 42MHz